Poradniki

HTC Smart - mały, sprytny telefonik?

Autor: Mateusz Pakulski, 06 stycznia 2011 11:21:25

HTC Smart - mały, sprytny telefonik?

Do tej pory HTC kierował swoje produkty do zaawansowanego odbiorcy. W jego portfolio znaleźć można było urządzenia m.in. z licencjonowanymi, otwartymi systemami operacyjnymi. Nienajtańsze, w zamian za to bogato wyposażone i oferujące sporo funkcji multimedialnych. Dodatkowym wyróżnikiem jego produktów była, z niewielkimi wyjątkami, ponadprzeciętna jakość wykorzystywanych materiałów i nierzadko interesujące wzornictwo. Tym razem firma postanowiła pójść w zupełnie przeciwnym kierunku, wprowadzając na rynek urządzenie przeznaczone dla masowego odbiorcy i wyposażone we własny, zamknięty interfejs. Jak ten eksperyment wypadł w praktyce? Odpowiedź znajdziemy w poniższym tekście, w którym znalazła się recenzja telefonu HTC Smart, o którym mowa.

Czytaj więcej

HTC HD2 - 4,3-calowe okno na świat

Autor: Mateusz Pakulski, 13 grudnia 2010 14:48:36

HTC HD2 - 4,3-calowe okno na świat

HTC niewątpliwie jest liderem jeśli chodzi o implementację mobilnego systemu Microsoftu - Windows Mobile - w smartfonach. To właśnie jego portfolio należy do tych z największą liczbą urządzeń z mobilnymi okienkami na pokładzie. I to właśnie dzięki niemu Microsoft zawdzięcza chociaż po części swój udział w rynku smartfonów. Kolejnym urządzeniem, które ma walczyć o pozycję firmy z Redmond na rynku zaawansowanch telefonów jest model HD2, na recenzję którego zapraszam.

Czytaj więcej

Dwa oblicza dual-SIMa: MyPhone 3010 Classic i 9005TV BARRY

Autor: Mateusz Pakulski, 23 listopada 2010 07:48:53

Dwa oblicza dual-SIMa: MyPhone 3010 Classic i 9005TV BARRY

myPhone jest na rynku komórkowym stosunkowo młodą marką. Co więcej, reklamowana jest ona jako produkt w pełni polski (co nie do końca jest prawdą) i to właśnie nasz kraj został wybrany jako przyczółek do podboju rynków Europy Środkowowschodniej. Telefony tej marki celują w klientów, którzy poszukują urządzeń obsługujących jednocześnie dwie karty SIM, będąc przy tym atrakcyjnymi cenowo. Dwoma przedstawicielami tej grupy są modele o odmiennej grupie docelowej – 3010 Classic oraz 9005TV BARRY – którym przyjrzymy się bliżej.

Czytaj więcej

HTC Legend

Autor: Mateusz Pakulski, 25 września 2010 04:23:57

HTC Legend

HTC jest niewątpliwie jedną z tych firm, która nie oglądając się na dokonania konkurentów konsekwentnie kroczy wyznaczoną przez siebie drogą i realizuje postawione sobie cele. Efektem tego są kolejne modele telefonów tego producenta, które łączą w sobie nie tylko coraz bogatsze wnętrze (zarówno sprzętowo, jak i programistycznie), ale również coraz większa funkcjonalność proponowanych rozwiązań. Do tego dochodzi eliminacja niedogodności z wcześniejszych modeli i w ten sposób otrzymujemy przepis na telefony prawie idealne, o ile nie idealne. Kolejnym modelem, który ma potwierdzić (lub zaprzeczyć) tej teorii jest Legend. Czy zapisze się on w portfolio firmy jako kolejny udany model, czy może słuch o nim zaginie tak szybko, jak się on pojawił na rynku? Zapraszam do przeczytania testu telefonu HTC Legend, który zdecydowanie należy do jednej z tych dwóch grup urządzeń.

Czytaj więcej

Nokia Booklet 3G

Autor: Mateusz Pakulski, 03 września 2010 04:06:16

Nokia Booklet 3G

Do tej pory Nokia operowała głównie na rynku telefonów komórkowych. Jednak teraz postanowiła pójść dalej i wejść na rynek komputerów przenośnych. Efektem tego jest wprowadzenie do sprzedaży netbooka Booklet 3G, który oprócz standardowych w swojej klasie parametrów oferuje kilka dodatkowych funkcji, których próżno szukać u konkurencji. W zamian za to żąda ona wyraźnie wyższej niż konkurenci ceny za swój produkt. Czy rzeczywiście jest on warty tyle, na ile wyceniła go Nokia i co w zamian za to otrzymamy? Zapraszam do przeczytania testu netbooka Nokia Booklet 3G, w którym postaram się odpowiedzieć nie tylko na te pytania.

Czytaj więcej

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign